SZKOLENIE DLA GABINETÓW KOSMETYCZNYCH

SZKOLENIE DLA GABINETÓW KOSMETYCZNYCH

03 marca, 2017

W poniedziałek (27 lutego) w Laboratorium medycznym Lab-med odbyło się szkolenie dedykowane osobom prowadzącym lub pracującym w salonach kosmetycznych. Coraz więcej gabinetów pragnie świadczyć profesjonalne usługi kosmetyczne, konsultując diagnostycznie niepokojące zmiany na skórze, włosach lub paznokciach.

Szkolenie teoretyczne i praktyczne poprowadził mikrobiolog. Panie zostały zapoznane z technikami pobierania materiału do badań z zakresu mykologii (grzybów drożdżopodobnych, pleśniowych i dermatofitów), zeskrobin czy wymazów z paznokci i skóry, zarówno gładkiej jak i owłosionej oraz pobierania materiału w kierunku bakteriologicznym. Szczególną uwagę zwrócono na właściwe przygotowanie pacjenta. Warto pamiętać o nierzadko spotykanym problemie dotyczącym brwi i rzęs – zakażenie Nużeńcem (Demodex).

Podczas szkolenia zwrócono także uwagę na inne parametry krwi, które mogą mieć wpływ na kondycję skóry czy włosów. Przykładem jest często zgłaszany problem wypadania włosów.

Każda uczestniczka otrzymała certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, materiały merytoryczne oraz niezbędny sprzęt do pobierania materiału, aby można było obsługiwać klientki w sposób profesjonalny i bezpieczny.

Bardzo dziękujemy uczestniczkom za przybycie i udział w szkoleniu.
Jednocześnie zachęcamy gabinety kosmetyczne do współpracy, chętnie służymy konsultacją w zakresie diagnostyki laboratoryjnej, w tym mikrobiologicznej również.

Jesteśmy otwarci na nowe projekty i wyzwania! Zachęcamy do kontaktu
Zespół Laboratorium Lab-med – Zdrowie pod kontrolą

Beautiful Young Woman with clean fresh skin . Facial treatment . Cosmetology , beauty and spa .